Kylrum
CRPF1224
Art.nr.:44166
Varumärke:TEFCOLD
Denna produkt ”FÖR BESTÄLLNING” har en förväntad leveranstid på 10-12 veckor.
Till beställning
- Anslutningsbar – redo efter ihopsättning
- Flera anpassningsbara alternativ
- Enkel tillgång till produkter
- Enkel montering
- Halksäker botten i rostfritt stål SS304
- 80 mm panelisolering
- Hyllor finns som tillbehör
- Ramp finns som tillbehör för enkel åtkomst
Pris utan moms65 858,00 SEK
Tekniska specifikationer
Mått och innehåll
- Brutto- / nettovikt300 / 270 kg
- Intern volym4.75 m³
- Temperaturintervall0 till +8 °C
- Väggtjocklek80 mm
- Isolationstäthet42 kg/m³
Design och material
- Utvändig finishVit
- Invändig finishVit
- Maxlast på golvet1500 kg/m²
- Dörrnummer & dörrtyp1 massiv dörr med gångjärn B:580 H:1845
- Vändbar dörrJa
- LåsJa
- InteriörlampaLED
Kylning och funktioner
- Typ av regulatorElektronisk
- Typ av avfrostningAutomatisk, het gas
- KöldmediumR290
- Laddning köldmedium130 g
- TermometerJa
Ström och förbrukning
- Energiförbrukning17.93 kWh/24tim
- Årlig energiförbrukning6545 kWh/år
- Ineffekt830 W
- Spänning / Frekvens220-240/50 V/Hz
- Ljudnivå60 dB(A)
Dimensioner
- 40 fot containerlast8 delar
- GTIN / EAN5708181711597
- Externa mått (BxDxH)1200 x 2400 x 2200 mm
- Invändiga mått (BxDxH)1040 x 2240 x 2040 mm
- Förpackningsmått (BxDxH)2500 x 1300 x 2400 mm

Nedladdningar
Beskrivning
Reservdelar
- 02Art.nr. 44416Frontpanel 450 mmTill beställningPris exkl. moms1 257,12
- 03Art.nr. 44417Förångarpanel 450 mmTill beställningPris exkl. moms1 660,70
- 04Art.nr. 44418Vattenbehållare 450 mmLokal lagerstatus: 2 enheterTill beställningPris exkl. moms1 202,46
- 05
Art.nr. 44444Kompressor NEU 6220 U R290Till beställningFjärrlager: 2 enheterPris exkl. moms6 267,38 - 06
Art.nr. 44420MottagareLokal lagerstatus: 1 enhetFjärrlager: 1 enhetPris exkl. moms1 965,46 - 07
Art.nr. 44421Kondensor utan fläkt 1700Till beställningFjärrlager: 1 enhetPris exkl. moms3 169,02 - 08
Art.nr. 44439Filtertorkare 3/8Till beställningFjärrlager: 4 enheterPris exkl. moms739,26 - 09
Art.nr. 44423ExpansionsventilLokal lagerstatus: 9 enheterFjärrlager: 5 enheterPris exkl. moms2 309,42 - 10
Art.nr. 44445FörångareTill beställningFjärrlager: 1 enhetPris exkl. moms3 712,29 - 12
Art.nr. 44425Mätstav 3000 mmLokal lagerstatus: 1 enhetFjärrlager: 6 enheterPris exkl. moms300,90 - 14
Art.nr. 44446Elco-fläktmotorLokal lagerstatus: 1 enhetTill beställningPris exkl. moms1 257,12 - 15
Art.nr. 44428FingerskyddLokal lagerstatus: 7 enheterTill beställningPris exkl. moms409,65 - 16
Art.nr. 44447FläktbladLokal lagerstatus: 2 enheterTill beställningPris exkl. moms409,65 - 17Art.nr. 44430ModerkortInte i lagerPris exkl. moms3 848,10
- 18
Art.nr. 44431Vattentät digital termostatLokal lagerstatus: 2 enheterFjärrlager: 4 enheterPris exkl. moms3 576,46 - 19
Art.nr. 44432Vattentät digital frontpanelTill beställningPris exkl. moms929,17 - 21
Art.nr. 44434Anslutningskabel till skärmLokal lagerstatus: 1 enhetFjärrlager: 1 enhetPris exkl. moms187,16 - 22
Art.nr. 44435LED-lampaLokal lagerstatus: 6 enheterFjärrlager: 1 enhetPris exkl. moms1 816,39 - 23Art.nr. 45862VATTENUTLOPPSRÖR med vinkelkoppling för förångarenLokal lagerstatus: 2 enheterPris exkl. moms351,14
- 24
Art.nr. 44437FingerskyddLokal lagerstatus: 1 enhetTill beställningPris exkl. moms409,65 - 25
Art.nr. 44448Avfrostningsvärmare 200 WLokal lagerstatus: 11-20 enheterFjärrlager: 6 enheterPris exkl. moms1 307,80 - 26
Art.nr. 44442DörrkontaktLokal lagerstatus: 2 enheterFjärrlager: 5 enheterPris exkl. moms1 093,15 - 27
Art.nr. 44440LuftventilTill beställningPris exkl. moms1 556,91 - P1Art.nr. 44459DörrTill beställningPris exkl. moms8 778,30
- P2
Art.nr. 44441DörrkarmvärmareLokal lagerstatus: 8 enheterPris exkl. moms468,17 - P3Art.nr. 44451DörrgångjärnLokal lagerstatus: 11-20 enheterPris exkl. moms819,85
- P4Art.nr. 51559DörrlåsTill beställningPris exkl. moms3 395,39
- P5
Art.nr. 44453DörrtätningTill beställningPris exkl. moms1 093,15 - P6Art.nr. 44454MonteringsverktygLokal lagerstatus: 4 enheterTill beställningPris exkl. moms300,90
- P7Art.nr. 44455Rengöring av PVC-profil (meter)Lokal lagerstatus: 11-20 enheterTill beställningPris exkl. moms218,35
- P8Art.nr. 44456Rengöring av hörn på PVC-profilerLokal lagerstatus: 11-20 enheterTill beställningPris exkl. moms134,72
- P9Art.nr. 44457DörrkontaktTill beställningFjärrlager: 5 enheterPris exkl. moms351,14





















